НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ З ЦІННИХ ПАПЕРІВ ТА ФОНДОВОГО РИНКУ

Перелік цінних паперів, які мають високий ступень ризику бути використаними для відмивання доходів, одержаних злочинним шляхом

Інструментами, які можуть бути використанні для відмивання коштів шляхом отримання готівки можуть бути таки види цінних паперів як векселі, ощадні (депозитні) сертифікати.

 

Після придбання ощадного (депозитного) сертифікату у юридичної особи, яка розмістила кошти на депозитний рахунок у банківський установі, фізична особа пред’являє його у банківську установу та отримує готівкові кошти, або після придбання векселя фізична особа пред’являє його до погашення суб’єкту господарювання, який його видав.

 

Крім цього, вексель має високий ризик використання його в схемах відмивання злочинних коштів. В першу чергу цей ризик пов’язаний з природою векселя.

 

Відповідно до чинного законодавства видавати переказні і прості векселі можна лише для оформлення грошового боргу за фактично поставлені товари, виконані роботи, надані послуги.

 

Враховуючи, що така операція здійснюється виключно між суб’єктами господарювання, контроль за нею з боку держави на етапі видачі векселя (на відміну від емісійних цінних паперів, випуски яких підлягають реєстрації в Комісії) відсутній. Таким чином, за допомогою векселя можна створити фіктивний борг на підставі сфальсифікованого договору про поставку товарів та потім отримати вже легалізовані гроші. Є випадки і використання підроблених векселів.

 

Інформація надається для врахування в роботі суб’єктами первинного фінансового моніторингу з числа професійних учасників фондового ринку з метою запобігання та протидії використанню суб’єктів первинного фінансового моніторингу для легалізації (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом, та фінансування тероризму.


← Назад
 • Документи

 • Перелік цінних паперів, які мають високий ступень ризику бути використаними для відмивання доходів, одержаних злочинним шляхом (55.296Kb)
Вхід


Зареєструватися

Найближчі події

 • 27 жовтня НКЦПФР візьме участь у ХІ Щорічному форумі з корпоративного права
  Детальніше →
 • 22 вересня – 18 листопада фахівці НКЦПФР візьмуть участь у програмі щодо європейської інтеграції для регуляторів ринків фінансових послуг
  Детальніше →
 • 21-22 вересня керівництво НКЦПФР візьме участь в Ukrainian Financial Forum 2017
  Детальніше →
 →